• Német nemzetiségi nyelvoktató általános iskola vagyunk. A gyermekek első osztálytól 5 órában tanulják a német nemzetiségi nyelvet. A nyelvtanulás mellett nagy gondot fordítunk a német nemzetiségi szokások, hagyományok megismertetésére, a sváb kulturális értékek áthagyományozására, amelynek a heti 1 német népismeret óra ad keretet.
  • Alsó tagozaton egész napos oktatásban részesülnek diákjaink (Nincs házi feladat mindent megtanulnak az iskolában).
  • 5. osztálytól emelt óraszámú matematika oktatást választhatnak tanulóink.
  • Gyermekek igényesen berendezett, barátságos XXI. századi elvárásoknak megfelelő, modern tantermekben tanulhatnak.
  • Gyakorlott kedves tanító nénik vezetik be a számolás, írás, olvasás, rejtelmeibe elsőseinket.                    (Meixner módszer)
  • A festészet, a grafika, a színjátszás, a zene és a néptánc művészeti ágak közül bármelyikben kipróbálhatják magukat.
  • Tehetséggondozás, a felzárkóztatás, differenciálás segíti a hatékonyabb tanulást.
  • Színvonalas iskolai rendezvényeken vehetnek részt a diákok.